آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 391247
  • تعداد بازدید از این صفحه: 262918
  • تعداد بازدید امروز: 20
  • تعداد کاربر آنلاین: 1

 

اخبار ویژه

برگزاری دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکردراداره کل زندانهای استان بوشهر

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر ،با حضور اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل و زندانهای استان دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.

در این دوره دو نفر از اساتید مجرب حوزه و کارشناس امور دینی جهت تدریس دعوت شده بود که مطالب ارائه شده مورد استقبال حاضرین در دوره قرار گرفت.

با دعوت از حجت الاسلام و المسلمین دشتی امام جمعه موقت و نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق ( ع ) استان دوره امر به معروف و نهی از منکر با حضور اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ستاد اداره کل ، ادارات و زندانهای استان برگزار شد.

در ابتدای این دوره حیدری مدیر کل زندانهای استان با اشاره به نقش تربیتی سازمان زندانها ، برگزاری این دوره ها را برای زندانبانان و زحمت کشان عرصه اصلاح و تربیت ضروری دانست و گفت : «امر به معروف و نهی از منکر باید قبل از عمل به این فریضتین  با ابعاد مختلف آن آشنا باشد». وی در بخشهای دیگری از سخنان خود گفت : «اگر این فریضه الهی به درستی در جامعه اجرا شود ، مطمئن باشید که کاهش آمار جمعیت کیفری در زندانها را به دنبال خواهد داشت.»

در ادامه حجت الاسلام یمینی مدرس حوزه و دانشگاه سخنان خود را به پنج بخش ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ، وجوب امر به معروف و نهی از منکر ، مراتب آن ، ویژگی های آمران به معروف و ناهیان از منکر و احادیث موضوعی پیرامون این مبحث مهم دینی تقسیم بندی نمود و با اشاره به آیاتی از قرآن کریم بر لزوم اجرای این فریضه بعنوان دستوری الهی تاکید نمود.

این کارشناس مسائل دینی در بخشهایی از سخنان خود با تشریح مراتب امر به معروف و نهی از منکر ضمن تاکید بر عامل بودن فرد آمر به معروف و ناهی از منکر به قیود و فرامین الهی به ویژگی های آمران به معروف و ناهیان از منکر اشاره نمودو گفت : « شناخت نسبت به معروف ها و منکرها ، احکام امر به معروف و نهی از منکر ، آگاهی از عملی که مخاطب او انجام داده ، اطلاع و اشراف داشتن نسبت به مردم و خلق و خوی آنان ، بهره مندی از آگاهی های لازم درباره شرایط زمانی ، مکانی و روحی مخاطب ، اخلاص ، پایبندی به ارزش ها و مهربانی از ویژگی های مهم کسی است که قصد دارد امر به معروف و نهی از منکر کند. »

حجت الاسلام یمینی در بخش های پایانی سخنان خود با اشاره به احادیثی از حضرات معصومین در باره فریضه امر به معروف و نهی از منکر ترک آن را باعث اشاعه فساد در جامعه در کلیه سطوح دانست و با تاکید بر فرامین ائمه معصومین افزود: « زیبنده جامعه اسلامی نیست که مسئولین قضایی و زندانهای آن از جمعیت کیفری بالا گلایه کنند. اگر به فرایض دینی از جمله امر به معروف و نهی از منکر درست عمل شود جامعه ما به مدینه فاظله نبوی نزدیک خواهد شد. و در این راه همه آحاد جامعه مسئول هستند.»

گفتنی است که در همین راستا دبیر اداره زندان دشتستان بااهداء هدیه ای مورد تشویق قرار گرفته و گروه سرود کانون اصلاح و تربیت نیز به اجرای برنامه پرداختند.    

 

دانلود فایل

 
 
 
 
 
 
 
 گروه: اخبار ویژه   تعداد بازدید: 262   تاریخ خبر: 12:57:49 1394/09/18   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  بازدید قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران ، دادستانها ، قضات و حوزه های قضایی استان از کانون و زندان نظامیان
  بازدید معاون سلامت ،اصلاح و تربیت و رئییس اداره سلامت اداره کل از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان و بنیاد تعاون
  جلسه شورای اداری زندان مرکزی بوشهر با حضور مدیر کل زندان های استان برگزار شد.
  برگزاری جلسه شورای تحقیقات اداره کل زندانهای استان بوشهر
  اهداء خون کارکنان زندانهای استان در پایگاه انتقال خون بوشهر
  نشست مدیرکل زندانهای استان بافرماندارشهرستان کنگان
  برگزاری جلسه آموزشی حفاظت واطلاعات باحضورمدیرکل زندانهای استان بوشهر
  بازدید اعضای شورای پیشگیری از جرم نیروهای مسلح استان از زندان نظامیان